Що таке система "Custody Records", як не порушити конституційні права особи, при цьому убезпечити себе від можливої агресії чи інших непередбачуваних ситуацій і витримати чіткий порядок дій при законній тимчасовій ізоляції правопорушника у спецприміщенні, - про це та інше слухачі Житомирської академії поліції дізнались від досвідчених правоохоронців райуправління ГУНП під час відвідування підрозділу.
Ознайомчі візити слухачів до Житомирського РУП проходили впродовж двох днів у рамках вивчення спецдисципліни "Організація діяльності ізоляторів тимчасового тримання". Здобували практичні навички групи поліцейських підрозділів забезпечення, а це майбутні працівники чергових частин поліції, конвойної служби, ІТТ тощо.
Роз'яснення для слухачів академії розпочалося з фронт-офісу райуправління, куди чергові наряди доставляють правопорушників. Весь процес - від початку спілкування особи з правоохоронцями до поміщення в ІТТ- відбувається в режимі електронної фіксації (система "Custody Records"). Про свою роль і функції розповіли інспектори з дотримання прав людини УДПЛ НПУ.
Слухачі переглянули відеозаписи реальних ситуацій, що виникали під час доставлення до РУП правопорушників і в ході роботи з ними поліцейських, та пересвідчились у користі від відео та аудіофіксації усіх важливих моментів.
Про діяльність ізолятора тимчасового тримання і порядок поміщення сюди осіб розповів керівник підрозділу Олександр Вавдічик. Він наголосив на заходах безпеки для поліцейських під час поміщення сюди осіб, а також акцентував на недопустимості порушення прав затриманих осіб.
Слухачі оглянули приміщення підрозділу та дізнались про можливості працівників і передбачені для їх роботи спеціальні засоби.
Для майбутніх поліцейських такі практичні заняття корисні і необхідні, адже дають можливість побачити, як функціонує алгоритм взяття особи під варту на практиці і отримати відповіді на свої питання від досвідчених колег.
Житомирська академія поліції