«Отримані у Швеції знання надкорисні для українських кінологів в умовах війни», - майор поліції Сергій Гайдук
Опубліковано 23 жовтня 2023 року о 08:30

У програмі закордонних навчань - алгоритм типу MARCH для службових собак, суперечливе питання евтаназії та навички пошуку тіла людини під водою і за біомолекулярними речовинами. Шведські кінологи приїжджали до Карлсборгу за 300-400 км, щоб поділитись цінним досвідом з українськими поліцейськими колегами.

 

Начальник циклу кінології Житомирської академії поліції Сергій Гайдук нещодавно повернувся із закордонного відрядження до Королівства Швеції, де у складі української групи фахівців проходив двотижневі навчання.

 

– Загалом це шоста моя поїздка за кордон у якості професійного кінолога. До цього були спеціальні курси у Молдовії, Киргизстані, Чехії, Німеччині і США. Звісно, кожний з цих тренінгів мав значення і дав багато користі. Однак шведський досвід виявився найпотужнішим. Й у першу чергу, з огляду якості підготовки кінологів і їх собак в умовах воєнного часу, - каже Сергій Гайдук.

Навчання для українських кінологів-поліцейських були організовані у місті Карсборзі на базі тренінгового центру поліції та військових армії Королівства Швеції. Програма складалась з двох великих блоків: надання першої медичної допомоги людям і службовим собакам та методика пошуку тіл людей у складних нестандартних умовах.

– Ми знаємо про спосіб зупинки масивної кровотечі у пораненої людини за алгоритмом MARCH. А під час навчань шведські колеги поділились навичками і досвідом такої схеми у пристосуванні до тварин. У шведів службовий собака - це не просто спецзасіб, це повноцінна бойова одиниця. Тому врятувати життя чотирилапому своєму напарнику – завдання кінолога. Такі знання надзвичайно корисні для українських кінологів, які працюють у зоні ризику і небезпеки, - продовжує керівник циклу кінології Житомирської поліцейської академії.

Відпрацьовували учасники тренінгу набуті навички першої меддопомоги тваринам на спеціальному сучасному манекені собаки, оснащеному необхідними імітаційними засобами. Причому, відбувались ці вправи в різних умовах: на вулиці в несприятливу погоду і в приміщеннях, особисто і у складі команди.

Окремо шведські кінологи розповіли про практику евтаназії службових собак під час виконання завдань. Її застосовують як крайній випадок, коли тварині неможливо допомогти, а залишення її пораненою лише відтермінує неминучу загибель.


У другій частині навчань кінологи обмінювались досвідом підготовки розшукових собак.

– Наші стандарти і методики дуже споріднені. До відбору службових собак шведи підходять дуже ретельно і тестують перспективні спроможності тварин. Також закордонні колеги мають можливості поєднувати природні навички собак із технічними засобами. Наприклад, за допомогою спеціальної техніки (а це сканери, дрони тощо) та із залученням спеціалістів інших галузей службові пси здатні виявляти рештки тіл людей, зокрема, глибоко у землі чи під водою, під сніговим покривом або під завалами від руйнувань. Також є напрацювання із пошуку тіл за біомолекулярними речовинами, - коментує Сергій Гайдук.

Після проходження програми теоретично-практичних занять українські кінологи успішно склали відповідні заліки і отримали документальне посвідчення про це.

Тож до України повернулись із вагомим багажем знань і навичок, які обов’язково впроваджуватимуться у практичну підготовку поліцейських кінологів для поліції.


Житомирська академія поліції


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux