На базі поліцейської Академії пройшли навчання вибухотехніки із семи регіонів держави. Використання спеціальних роботизованих комплексів дасть змогу оператору-вибухотехніку розміновувати об’єкти дистанційно – від одного до двох кілометрів. Це убезпечить поліцейських від травмування та вбереже їм життя.
На базі Житомирської академії поліції вибухотехніки пройшли спеціальні навчання з розмінування з використанням роботизованих машин, які передали міжнародні партнери.
Начальник державного закладу Житомирська Академія поліції Максим Каптенко зауважив, що розмінування територій, де відбувалися активні бойові дії, є одним з пріоритетних напрямків роботи відомства.
«Якісна професійна підготовка спеціалістів з мінної безпеки дуже важлива. Цього разу навчання щодо роботи з сучасною технікою пройшли 14 поліцейських з семи регіонів держави. Вони вивчили тактико-технічні характеристики роботизованих машин та навчилися ними керувати. Найважливіше - це зберегти життя кожного вибухотехніка»,- сказав Максим Каптенко.
Заступник начальника вибухотехнічної служби Нацполіції Максим Мовчан повідомив, що за рік повномасштабної війни поліцейські- вибухотехніки здійснили понад 60 тисяч службових виїздів, вилучили понад 208 тисяч вибухонебезпечних предметів.
«На жаль, ми маємо втрати серед своїх колег. Тому саме використання роботизованої техніки дозволить нам убезпечити працівників поліції, які безпосередньо працюють з вибухонебезпечними предметами. Роботизований комплекс дає можливість поліцейському працювати дистанційно, без прямого контакту з вибухонебезпечним предметом. При цьому відстань при прямій видимості може бути до кілометра, а з використанням підсилювача сигналу відстань збільшується до двох»,– повідомив Максим Мовчан.
Він додав, що роботизований комплекс має різні функції і його можна використовувати як розвідку. До прикладу: підвести робота дистанційно до підозрілого предмета, за допомогою стаціонарних камер «подивитися», оцінити його стан та перемістити предмет на тимчасово підривний майданчик для знищення
Водночас фахівці вибухотехнічної служби відпрацювали алгоритм дій щодо пошуку та знешкодження підозрілих предметів на урбанізованій місцевості, в умовах щільності забудов.
«У разі, наприклад, пастки, ми можемо втратити техніку, але поліцейський залишиться живим. Ми зараз працюємо щодня без вихідних на деокупованих територіях, ризикуємо життям, тому ця техніка убезпечує нас»,– зазначив заступник начальника Управління вибухотехнічної служби Нацполіції Максим Мовчан.
Раніше повідомлялося, що вибухотехніки Нацполіції пройшли двотижневий курс підготовки операторів роботизованого комплексу важкого класу.
Житомирська академія поліції