Водночас працівники медзакладу провели для донорів екскурсію лабораторіями і розповіли про особливості зберігання, обробки та транспортування цінного біоматеріалу.
Загалом понад пів сотні слухачів Житомирської поліцейської академії підтримали акцію зі здачі донорської крові. Частина з них раніше вже мали таку практику, тож і тепер охоче відгукнулись на запит обласного центру крові щодо критичної потреби в оперативному поповненні запасів.
Майже всією навчальною групою до медзакладу завітали майбутні поліцейські підрозділів забезпечення з різних регіонів України. Серед них волинянка Наталія Кравчук, яка з 2016 року має посвідчення постійного донора крові. Каже, що разом з чоловіком відвідують медичні центри до чотирьох разів на рік.
Сумчанка Марина Холоденко теж розповіла про свій сімейний підряд, адже до донорства її призвичаїв чоловік. Дівчина має рідкісну 4(-) групу крові, тож її біоматеріал і компоненти особливо затребувані.
Після необхідних процедур працівники медзакладу люб’язно запросили слухачів поліцейської академії на невеличку екскурсію центром. Лабораторіями їх провела старша медична сестра Ірина Ліщук. Вона розповіла про особливості зберігання тут відібраних біоматеріалів, їх обробку та транспортування до місць призначення. Окрім того, медпрацівниця роз’яснила відвідувачам, чому представникам ризикових професій важливо і корисно здавати кров.
Медики зазначають, що в умовах війни потреба у запасах крові всіх груп неминуче зростає в рази. Адже її потребують пацієнти цивільних лікарень і військових госпіталів, тяжкохворі люди і поранені захисники України. Відтак закликають усіх свідомих українців долучатися до благодійної справи.
Житомирська академія поліції